Otwórz menu główne
Hospodarstwo Rumuńskie
Rumunia-flaga.jpg
Prawdziwa flaga Rumunii
Stolica Aresztowana Buka
Król hrabia Dracula
Symbole kanarek
Dewiza Czysta woda w Dunaju
Hymn Ðêşŧêåþŧåŧê, Řōмåŋê
Ludność 19.000.000 Rumuni, reszta Romowie
Język urzędowy rumuński
Ustrój Demokracja korupcyjna
Religia Głównie Prawo i lewosławni (85%)
Waluta 1 lej = 100 banów
 
Rzekoma flaga wg Wikipedii
Makdrajw
Rumuński patriotyzm
W Rumunii medykamenty pojmowane bywają nader szeroko
Jeśli ktoś przerwie Ci bój, to go zka-ra-tuj!
Znane rumuńskie przysłowie
Kto cię z wody wyciągnie za dupę, temu będziesz pilnować chałupę!
Równie znane rumuńskie przysłowie
Martwej wiewiórki orzeszek nie ucieszy
Mniej znane rumuńskie przysłowie
I dzięki temu uratowane zostały [pięcioraczki] z tej odbytnicy Europy zwanej Rumunią!
Reporter South Park News o Rumunii.
Jak w domu, tylko wódki brakuje!
Polak na wycieczce w Rumunii.
Staniki... Majtki!
Typowy Rumun na targu.

Rumunia – prowincja nad Nożem Białym. To stąd pochodzą słynni na cały świat Uchodźcy z Rumunii. Ojczyzna hrabiego Draculi. Stolicą prowincji jest Bucarryszt, dawniej Bukareszt, lecz mieszkańcy zmienili nazwę przed przystąpieniem do Unii na cześć swoich ulubionych sieci odzieżowych, tj. Carry i Carrytas.

Rumuni są najbardziej lubianym narodem na świecie, słyną ze swej uczciwości i niezwykle częstego daru jasnowidzenia. Walutą Rumunii są leje, czyli pieniądze w stanie ciekłym. Hymnem narodowym Rumunii jest znany utwór Dragostea din tei i nie szkodzi, że to z Mołdawii.

Spis treści

Polityka zagranicznaEdytuj

Rumunia prowadzi agresywną politykę dyplomatyczną, zwaną inaczej nie podskakuj albo wyślemy ci naszych rodaków. Polega ona na intensywnym eksporcie Rumunów do krajów europejskich. Z racji imperialnych ambicji Rumunii, nakłada ona na niektóre państwa sankcje zwane „taborem ich uspokoim” (inaczej: "chyba nie widziałeś jeszcze naszych cyganów").

GospodarkaEdytuj

Rumuńska gospodarka to jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Dnia 1 stycznia 2007 roku po wieloletnich negocjacjach przyłączono gospodarkę Unii Europejskiej do gospodarki rumuńskiej, co wywołało wielkie niezadowolenie rumuńskiego społeczeństwa, które od tej pory będzie musiało dotować kulejącą gospodarkę UE.

Hitem eksportowym jest tutejsza musztarda stołowa, która powoli zaczyna wypierać słynną krakowską musztardę stołową. Rumuńska musztarda doskonale nadaję się do remontów dróg (słynne rumuńskie autostrady), mycia podłóg, zębów, narzędzi chirurgicznych oraz praniu brudnych pieniędzy. Ponadto towarem eksportowym, produkowanym w niewyobrażalnie wielkich ilościach (4 sztuki na 25 lat), jest odzież z tworzyw naturalnych (worki po ziemniakach). Najnowsze dane donoszą, iż szykowany jest wielki plan modernizacji rolnictwa, w związku z wynalezieniem trójpolówki przez naukowców Rumuńskiej Akademii Nauk pod kierownictwem prof Tymanescu.

KulturaEdytuj

Słynnym rumuńskim zwyczajem jest przekupywanie tamtejszych służb porządkowych magazynami o treści pornograficznej. W ten sposób witani są w Rumunii obcokrajowcy.

MuzykaEdytuj

Po jednym z konkursów Eurowizji całym światem wstrząsnęło turne Trzech rumuńskich tenorów, hardcore'owej grupy solistów playbackowych, których najsławniejszym, i jak do tej pory jedynym motywem, było Dragiem go i stań.

KuchniaEdytuj

Potrawą, którą zna cały świat jest kiełbasa z masłem. Pochodzenia składników tego kulinarnego przysmaku nikt nie jest pewien (historycy uważają tę potrawę za wschodnioeuropejską Kinder–niespodziankę „nigdy nie wiesz, na co trafisz”).

ReligiaEdytuj

Chodzą nieudokumentowane pogłoski, że obywatele Rumuni oddają cześć niejakiej Nikoli Czau Czesku. Modlitwa do niego objawia się opętaniem i nieopanowanym fanatyzmem.

Zobacz teżEdytuj

Przypisy