Otwórz menu główne

Zmiany

Ukraina

Dodane 3 bajty, 5 miesięcy temu
Jedna z najsłynniejszych rewolucji była Pomarańczowa, która rozpoczęła się w [[2004]] r. i skończyła w [[2005]] r. Jednak pod koniec roku [[2013]] nowo wybrany prezydent okazał się złym dyktatorem i tyranem dla swego ludu. Znany i lubiany bokser [[Witalij Kliczko]], niczym [[Katniss Everdeen]] z [[Igrzyska Śmierci|Igrzysk Śmierci]] walczył o wolność dla Ukraińców. Polskie media trąbiły, że powinniśmy im w tym pomóc, bo Polska i Ukraina zawsze powinni działać razem, tak jak w [[Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012|Euro 2012]].
Niedługo po zajściach na [[Majdanciamajdan]]ie i po [[igrzyska]]ch w Soczi, Rosja wzięła się za ochronę swoich na Krymie i jak każdy może się domyśleć…
Rosyjski niedźwiadek zjadł 18 marca [[2014]] roku tą część Ukrainy. [[Polska]], [[ONZ]], [[NATO]], reszta świata i koło gospodyń wiejskich nie uznają aneksji Krymu. Grożą m.in. sankcjami na dowóz niemieckiej musztardy i blokowanie karnetów na odwiedziny w polskim nie istniejącym „Disnej Lendzie”. Rosja oburzona grozi odpowiedziami, [[Francja]] już ogłosiła oficjalną kapitulację, Unia Europejska wyraża swoje głębokie zaniepokojenie, a w Londynie rusza drukowanie ulotek.
Anonimowy użytkownik