Otwórz menu główne

Zmiany

Forum:Koniec inkubatora

Dodane 3657 bajtów, 2 miesiące temu
komentarz
Ja tam popieram pomysł, np. dlatego że najstarszy artykuł na Inkubatorze siedzi 2 lata, ma 1 zdjęcie i trochę tekstu {{WatermelonPL}} 19:39, 12 sie 2019 (CEST)
:Proponuję zawiesić inkubator na czas nieokreślony. Gdyby znalazły się się osoby, które obiecywałyby pracować nad inkubatorem, projekt można by było wznowić. {{209po}} 20:56, sie 12, 2019 (CEST)
::Inna moja propozycja: inkubator zostanie zamknięty, zostaną natomiast wprowadzone zasady dot. brudnopisów:
::#System kategoryzacji brudnopisów.
::#W przypadku, gdy użytkownik będzie nieaktywny przez 3 miesiące, jego brudnopisy mogą być przejmowane przez innych użytkowników. Gdy zajdzie potrzeba przejęcia od użytkownika, który wykonał choćby jedną edycję w przeciągu ostatnich 3 miesięcy, przejęcie będzie wymagać zgody admina bądź użytkownika, od którego się przejmuje.
::Czas na dyskusję jest do jutra do godz. 22:00, w przypadku braku reakcji zostanie wprowadzony wariant drugi. {{209po}} 21:31, sie 14, 2019 (CEST)
:::Biurokracja, zgody administratorów, rozwiązywanie problemów tworzeniem nowych problemów... Co to da? Czy pozwolenie na przejmowanie innych użytkowników magicznie rozwiąże problem? Skoro nikt nie rusza inkubatorów, które są spisane i skategoryzowane, to czy niezarejestrowani (albo nawet zarejestrowani, poza administracją) będą chcieli edytować czyjeś brudnopisy? [[Użytkownik:Kurakman23|Kurakman23]] ([[Dyskusja użytkownika:Kurakman23|dyskusja]]) 13:52, 15 sie 2019 (CEST)
::::W sumie racja. {{209po}} 22:07, sie 15, 2019 (CEST)
Dobra, to na czym w końcu stanęło? Bo tak czytam, czytam i nie wiem właściwie. No i jeszcze swoje trzy grosze dorzucę:
 
# Zawieszenie inkubatora na czas nieokreślony to kiepski pomysł. Równie dobrze można wywalić zasadę o półrocznej nietykalności tamtejszych artów i wprost napisać, że wszystko, co tam się znajdzie, ma leżeć w nieskończoność. No ale chyba nie o to chodzi, skoro inkubator miał zapobiegać gromadzeniu się śmieci, czyż nie?
# Brudnopisy są spoko w przypadku zarejestrowanych. A ipki i tak piszą w głównej. Jak ktoś chce mieć brudnopis, to niech się zarejestruje. A jak nie, to niech sobie trzyma swoje arty na własnym dysku i je wstawia, jak już zostaną dopieszczone. Tak czy inaczej, inkubator nie ma w chwili obecnej żadnego sensu i nie widzę jakichś mocnych argumentów za jego pozostawieniem, więc dziwię się, że jeszcze nie został zniszczony.
# Do szukania podobnych artów służy szukajka z papajem. Kropka. Naprawdę, prędzej czy później właśnie tam trzeba będzie sięgnąć, więc po co komu jakaś lista artów czy cuś? Przecież CTRL+F nie zastąpi szukajki! A tak, to można plagiaty namierzać (gdy tytuł inny, a treść zerżnięta) i takie tam. Słynne postulaty dotyczące tego, że w inkubatorze wszystko będzie takie łatwe do znalezienia można rozbić o kant kuli, bo nigdy nie było tam kilkuset lub też kilku tysięcy artów. Bo jakby było, to ludzie nie wchodziliby na główną inkubatora. Po prostu by się nie doczekali, aż ich przeglądarka to przemieli. Co innego szukajka, która szuka również po treści, a nie tylko po tytułach, autorze i reszcie rzeczy, co w tabelce się mieszczą.
# Co do cudzych brudnopisów: jeśli jakiś brudnopis jest spoko, to należy go przenieść do głównej. Jak jest marny, leży latami nieruszony i widać, że guzik z tego wyjdzie, to można go wywalić (bo po kiego to trzymać?). A jak jest niedopieszczony, to admin może go dać komu chce w oparciu choćby o to, że admin może wszystko. Formalnych zasad nie ma co tworzyć, bo jak się da trzy miesiące, to ludzie co dwa miesiące i 29 dni będą poprawiać literówki i obejdą taki przepis. Chociaż jak patrzę na inkubator, to widzę, że w zasadzie [[nikogo to nie obchodzi]], więc takie rzeczy powinny pospadać tak czy inaczej. [[Użytkownik:Ron Atkinson|Ron Atkinson]] ([[Dyskusja użytkownika:Ron Atkinson|dyskusja]]) 08:59, 21 sie 2019 (CEST)
20

edycji