Otwórz menu główne

Zmiany

Rzeszów

Dodane 2789 bajtów, 3 lata temu
M
antagonizm gmin jak i Przemyśla z Rzeszowem, afera podkarpacka (Bury)
{{cytat|Na Hetmańskiej siedzą, suche bułki jedzą.|Warszawiacy o mieszkańcach '''Rzeszowa'''}}
{{cytat|Skoro '''Rzeszów''' to [[Ukraina]], to Wa-wa to [[Białoruś]]|Reszta Polski o położeniu geograficznym '''Rzeszowa'''}}
{{t||właśc. '''Mojżeszów'''}} miasto i powiat w [[województwo podkarpackie|woj. podkarpackim]], stolica [[województwo podkarpackie|województwa]] i [[powiat rzeszowski|powiatu rzeszowskiego]], którego nie jest członkiem ale członkowie powiatu w nim przesiadują bo sami nie wiedzą gdzie mają siedzieć. Ostatni w miarę ucywilizowany bastion polskości na kresach wschodnich.
Wyglądem przypomina poziom 1-1 z [[Super Mario Bros.]] Dalej na wschód od miasta już nic nie ma i zamiera wszelkie życie. Rozciągają się jedynie dzikie pola i można zauważyć osobom ze sprawnym okiem - kilka osad. Teren ten opanowali dzikie ludzie z zagranicy w samochodach typu skorodowany 50 letni Żyguli, 45 letnia Zastawa bez świateł - stali klienci rzeszowskich hipermarketów oraz dostawcy spirytusu Royal z baku samochodu oraz papierosów zza dziurawej chłodnicy. Biznesmeni docierają do Rzeszowa z reguły wręczając kopertę na granicy i nie jest to wcale list z pozdrowieniami od babci Tamary. Dzięki tym "East-biznesmenom" w Rzeszowie przypada największe zagęszczenie galerii handlowych i hipermarketów w Polsce (a cały czas budują nowe). Wiadomo, że miasto jest żywicielem nie tylko Rzeszowian ale również jest otwarte na turystów zagranicznych (czytaj wyżej). Ważne jest aby dokonali oni zakupów dużo i szybko oraz wybrali jedyny słuszny kierunek podróży - "wschodni". Kontakty z zagranicznymi biznesmenami, które są nie po ich myśli, często kończą się na Oddziale SOR Szpitala Wojewódzkiego nr 2 (dojedziesz autobusem..., przepraszam... - dowiozą cię służby medyczne). Na pocieszenie dodam, że tylko w Przemyślu są częstsze wyjazdy służb medycznych w tym zakresie.
Zagraniczna "Biznes Woman" często "łapie stopa" wystawiając prawe kolano, mając do perfekcji opanowane stwierdzenie: "w paszczu tridccat w pipu piedijesjat". Co dziwne owa zagraniczna biznesmenka daleko nie jedzie, najwyżej prosi o podwiezienie do leśnego zagajnika (pewnie zbiera grzyby).
Niekiedy samochód nigdzie nie zabiera biznesmenki a "rozmowy w samochodzie" pewnie dotyczą przyjaźni między narodami.
W bezpośrednich okolicach Rzeszowa jest bardzo wiele zagranicznych grzybobiarek, ubrane w kolorowe odzienie i mini spódniczki. Pewnie odstrasza to kleszcze. Widocznie zagranicą nie ma takiego urodzaju grzybów lub borówek co koło Rzeszowa. Często odpoczywają one przy poboczu wyginając ciało (pewnie ze zmęczenia i ciągłego pochylania się w przód)
Rzeszowiacy z reguły wybierają kierunek zachodni - stąd też kończy kończyła się autostrada A 4 biegnąca z zachodu na węźle Rzeszów-Wschód. Niby trwają dalej prace na autostradzie w kierunku wschodnimNiestety Łunia Łewropejska kazała skończyć i ku nieszczęściu niejednego granice Polski są już połączone afotstadą Wschód-Zachód.Ostatnio mieszkańcy "Żeszofa" pałają dumą, jednakże że ich miasto jest w różnych rankingach coraz wyżej i się wspaniale rozwija. Jednakże to budowa rozgrzebana z czego ich nieświadomość bierze górę - bo statuetki są kupione za Ratuszowe pieniądze. Odkąd dawnego posła Burego zatrzymano, Rzeszów bardzo zadowoleni są mieszkańcy miastastracił na znaczeniu. Powychodziła jakaś afera Podkarpacka. Przesuwane terminy Chodzi o to , że brali i biorą (choć autostrada jest już praktycznie gotowarównież w sztabkach złota jak jeden wielebny) cieszą mieszkańców Rzeszowa. Oczywiście macki Burego były tak długie, zwłaszcza tychże skrócenie ich spowodowało że nawet Speedway Stal Rzeszów nie dostał ze złości licencji na starty w Extra-klasie. Wzięli się za przedsiębiorców, którzy mają lub mieli bezpośredni kontakt z zagranicznymi biznesmenami za prokurator - o których była mowa wyżej - nie warto tego powtarzać Panią H. (i to prokuratury apelacyjnej). Po prostu brakło dosłownie 600 głosów a wszystko byłoby dobrze bo nic to nie zmieni Bury siedziałby w Sejmowej ławie i takdbał o tych co w potrzebie byli.
WSZYSCY KOCHAMY RZESZUF - tak myślą jedynie mieszkańcy tego miasta (dokładnie do granicy administracyjnych plus "na dwa palce" strefy buforowej (ang.: two fingers buffer zone). Poza tym obszarem jest straszna nienawiść do mieszkańców grodu nad Wisłokiem. Wszyscy myślą, że Rzeszuf za rok-dwa sięgnie po ich tereny i staną się niechcący miastem. To dla nich niepojęte i toczą wojnę na wszelkich forach (fora internetowe, opinie, etc) aby rangę miasta obniżyć a nawet są skłonni poświęcić całe województwo i życie swoje aby Rzeszuf nie powiększył się choćby o 1 cm2. Wszędzie widzą podstęp i działania przeciwko nim. Znaczące nasilenie jest na terenie wszystkich sąsiadujących gmin z Rzeszofem.
W lipcu 2016 roku stała się rzecz straszna. Rada Ministrów postanowiła, że Rzeszuf długo był na diecie (nic nie pochłaniał od 2011) i z dniem 1 stycznia 2017 roku Bzianka z gminy Świlcza stanie się Rzeszofem. Miasto zyska 4,04 km2 i 577 ludności cywilnej. To ewenement bo sami tego chcieli. Sam byś też chciał jakby Twoja gmina nic ci nie dawała a tylko zabierała bo może Cię coś zjeść - więc się nie dziw. I tak stało się z Bzianką. Prezydent miasta będzie starał się o kolejne wioski od 2018 bo wie dobrze, że są głodzone przez gminy.
Jeszcze bardziej Rzeszofa nie lubi Przemyśl, który zarzuca Rzeszofowi, że ukradł mu województwo po wojnie w 1945 i że to jemu się stolica należała. Tylko jakby tak się stało to niewiadomo by było czy może Wojewoda albo Marszałek jest ukraińskim agentem i działa dalej. Więc lepiej jest jak jest teraz. Poza tym Rzeszof strasznie pęcznieje ludnościowo z roku na rok nawet i 1000 ludu przyrasta a Pieriemyszl opuszczają najmłodsi (0-3 lata) jak i nawet najstarsi mieszkańcy miasta w poszukiwaniu lepszego życia (na cmentarzu komunalnym). Najmłodsi jadą szybko na rzeszowskie lotnisko gdzie ciotka leci Rajanerem z nimi do Anglii do ich starych, co tam tyrają. Potem "kłyklyy tfłotos, passportts eand ewidejszyn in Ingliszzz tuuu czildren" i biorą na dzieciaki funty a one z ciotką najbliższym lotem Rajanerem do Rzeszofa i fru do chałupy z powrotem na przemyskie zaznaczone moczem klatki schodowe.
== Historia ==
[[Plik:Moherowy czyn 486.jpg|thumb|200px|Rzeszowianki w strojach ludowych]]
Anonimowy użytkownik