Otwórz menu główne

Zmiany

Rzeszów

Usunięty 1 bajt, 2 lata temu
M
brak opisu edycji
{{cytat|Skoro '''Rzeszów''' to [[Ukraina]], to Wa-wa to [[Białoruś]]|Reszta Polski o położeniu geograficznym '''Rzeszowa'''}}
{{t||właśc. '''Mojżeszów'''}} miasto i powiat w [[województwo podkarpackie|woj. podkarpackim]], stolica [[województwo podkarpackie|województwa]] i [[powiat rzeszowski|powiatu rzeszowskiego]], którego nie jest członkiem ale członkowie powiatu w nim przesiadują bo sami nie wiedzą gdzie mają siedzieć. Ostatni w miarę ucywilizowany bastion polskości na kresach wschodnich.
Wyglądem przypomina poziom 1-1 z [[Super Mario Bros.]] Dalej na wschód od miasta już nic nie ma i zamiera wszelkie życie. Rozciągają się jedynie dzikie pola i można zauważyć osobom ze sprawnym okiem - kilka osad. Teren ten opanowali dzikie ludzie z zagranicy w samochodach typu skorodowany 50 letni Żyguli, 45 letnia Zastawa bez świateł - stali klienci rzeszowskich hipermarketów oraz dostawcy spirytusu Royal z baku samochodu oraz papierosów zza dziurawej chłodnicy. Biznesmeni docierają do Rzeszowa z reguły wręczając kopertę na granicy i nie jest to wcale list z pozdrowieniami od babci Tamary. Dzięki tym "East-biznesmenom" w Rzeszowie przypada największe zagęszczenie galerii handlowych i hipermarketów w Polsce (a cały czas budują nowe). Wiadomo, że miasto jest żywicielem nie tylko Rzeszowian ale również jest otwarte na turystów zagranicznych (czytaj wyżej). Ważne jest aby dokonali oni zakupów dużo i szybko oraz wybrali jedyny słuszny kierunek podróży - "wschodni". Kontakty z zagranicznymi biznesmenami, które są nie po ich myśli, często kończą się na Oddziale SOR Szpitala Wojewódzkiego nr 2 (dojedziesz autobusem..., przepraszam... - dowiozą cię służby medyczne). Na pocieszenie dodam, że tylko w Przemyślu są częstsze wyjazdy służb medycznych w tym zakresie.
Zagraniczna "Biznes Woman" często "łapie stopa" wystawiając prawe kolano, mając do perfekcji opanowane stwierdzenie: "w paszczu tridccat w pipu piedijesjat". Co dziwne owa zagraniczna biznesmenka daleko nie jedzie, najwyżej prosi o podwiezienie do leśnego zagajnika (pewnie zbiera grzyby). Niekiedy samochód nigdzie nie zabiera biznesmenki a "rozmowy w samochodzie" pewnie dotyczą przyjaźni między narodami.
Rzeszowiacy z reguły wybierają kierunek zachodni - stąd też kończy się autostrada A 4 biegnąca z zachodu na węźle Rzeszów-Wschód. Niby trwają dalej prace na autostradzie w kierunku wschodnim, jednakże jest to budowa rozgrzebana z czego bardzo zadowoleni są mieszkańcy miasta.
18 392

edycje