Otwórz menu główne

Zmiany

Nonsensopedia:Prywata

Usunięte 1734 bajty, 8 lat temu
'''Prywata''' to umieszczenie na Nonsensopedii treści, grafik lub informacji o osobach prywatnych i niepublicznych – umieszczanie tu prywaty jest często powodowane chęcią wyśmiania naszych znajomych, kolegów, rodziców, nauczycieli, miejscowych meneli, dyrektorów szkół lub instruktorów jazdy. Prywata często jest również serwowana w formie [[Nonsensopedia:Agitka|agitek]].
 
==Za prywatę szczególnie uznaje się==
* Wprowadzanie '''oszczerczych''' informacji o swoich znajomych, w tym kolegach, koleżankach, nauczycielach, dyrektorach szkół, całych klasach w szkołach, alkoholikach z Twojej okolicy, starszym i młodszym rodzeństwie, byłych i planowanych partnerach, znajomych znajomych znajomych, zespołach muzycznych istniejących od dwóch miesięcy, koleżeńskich stowarzyszeniach picia alkoholu w weekend i osobach znanych ze słyszenia i złych plotek.
* Pisanie '''apologii, peanów i apoteoz''' na wszystkie powyższe tematy.
* Wgrywanie '''zdjęć i innych grafik''' mających być wyłącznie ilustracją do powyższych tematów.
* Wprowadzanie informacji na temat dokonań swoich i najbliższego otoczenia.
* Dopisywanie nicków, ksyw, imion czy nazwisk lubianych bądź nielubianych osób do haseł w formie pustych linków, z nadzieją, że ktoś je kiedyś wypełni.
* Inne działania, mające choć subtelnie zwrócić uwagę na jakąś osobę z Twojego otoczenia.
 
Ze szczególną '''surowością''' będą traktowane i będą skutkowały banem:
* Wyzwiska, groźby, wulgaryzmy, wpisy zdradzające dane osobowe, '''również numery komunikatorów internetowych, adresy e-mail''' i inne, oraz wpisy znieważające konkretne osoby lub grupy osób ze względu na ich przynależność ''narodowościową, etniczną, rasową, wyznaniową albo z powodu ich bezwyznaniowości''. (cytat z kodeksu karnego)
** Mają zastosowanie:
*** Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).
*** Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, tekst ujednolicony po zmianie z 11 września 2003 r. (Dz. U. Nr 179 z 20 paźdz. 2003r., poz. 1750), '''Art. 257.'''
==Skutki==
Anonimowy użytkownik