Otwórz menu główne

Zmiany

Nonsensopedia:Prywata

Usunięte 1772 bajty, 6 lat temu
brak opisu edycji
'''Prywata''' to umieszczenie na Nonsensopedii treści, grafik lub informacji, byle opisuje osobę prywatną i/lub niepubliczną – umieszczanie tu prywaty jest często powodowane chęcią wyśmiania swoich znajomych, kolegów, rodziców, nauczycieli, miejscowych meneli, dyrektorów szkół lub instruktorów jazdy. Prywata często jest również serwowana w formie [[Nonsensopedia:Agitka|agitek]].
 
==Rys historyczny==
Nonsensopedia zawsze była pełna prywaty. Powstawały całe hasła, wzmianki, dopiski, że ''Wojtek jest gupi'', a ''Ola nie ma musku'', szalone i przeraźliwie głupie idee, którymi chcieli się odznaczyć ich autorzy. Jej obecność nie zmniejszyła się ani po radykalnej akcji banowania i ostrzegania wymierzonej w prywaciarzy, ani po napisaniu czerwonymi literami pod każdym jednym polem edycji, że prywata będzie natychmiast usuwana. Prywata to const.
 
Bierze się to zapewne stąd, że istnieje masa ludzi, urzeczonych możliwością napisania czegoś w encyklopedii (czasem właśnie wygonionych z Wikipedii), co traktowałoby o koledze lub koleżance, albo o mnie, tak – o mnie! Ludzie tacy przychodzą na Nonsensopedię tylko w tym celu, i cel zrealizowawszy (byle powisiało 2 minuty), lub nie (żeby zostało), wychodzą z Nonsensopedii.
 
Zdarzały się nawet całkiem poważne biografie, nie szczędzące szczegółów. Np. całkiem nieźle sformatowana i obszerna biografia gimnazjalistki, która niechybnie by została, gdy nie data urodzenia w okolicach lat dziewięćdziesiątych. Była obszerna biografia modela, znanego szerzej w Internecie, ze szczegółami jeszcze z czasów gimnazjalnych. Był memoriał dla pewnego alkoholika, który niedawno zmarł, a którego znała cała wieś i o którym był nawet prowadzony blog. Była biografia człowieka, który, po roczniku sądząc, powinien już wiedzieć jak należy zachować się w Internecie. Były opisy całych klas lub szkół, a także kanapowych partii alkoholowych. Były opisy bloggerów, upstrzone linkami do [[Nonsensopedia:Blog|blogów]], było wiele paszkwili na nauczycieli. Żaden z tych artykułów nie przetrwał, w dodatku żaden nie przetrwał długo.
==FAQ==
Anonimowy użytkownik