Otwórz menu główne

Zmiany

Nonsensopedia:Odbieranie uprawnień

Dodane 104 bajty, 7 lat temu
brak opisu edycji
==Zasady==
* '''Prawo do odbierania uprawnień mają wszyscy Głosują wyłącznie administratorzy. Do odebrania uprawnień potrzebna jest zwykła większość głosów'''* '''Uprawnienia zostają odebrane, zaś odebranie uprawnień nie może nastąpić w przypadku frekwencji poniżej 61jeśli głosuje >60% administratorów i >50% głosującychjest za odebraniem.'''* '''Zgłoszenie utworzyć można wyłącznie wtedy, gdy administrator jest nieaktywny Głosowanie odbywa się [[N:IRC|na kanale]] w terminie wyznaczonym przez 30 dni, lub rażąco przekraczał swoje administrację. Głosowanie musi być zapowiedziane minimum na tydzień przed jego rozpoczęciem i podane do wiadomości w ogłoszeniach.'''* '''Biurokrata może odebrać uprawnienia.natychmiastowo w określonych przypadkach:'''** ''Miesięczna forma administratorska''(MFA) – przekroczenie miesiąca nieaktywności nikomu niezgłaszanej.** Spisek wymierzony przeciwko projektowi, mający na celu destabilizację bądź podzielenie użytkowników lub też prowadzenie działalności konspiracyjnej.** Odbieranie uprawnień nieaktywnym administratorom przez biurokratów NIE JEST przekroczeniem Nadużycie uprawnień, czyli wszystkie działania, w których administrator działa na własną korzyść.** Brak zaangażowania w projekt.** Wyrządzanie szkód poprzez wandalizmy, blanking, wojny edycyjne i chamstwo w czystej postaci.
* '''Nieaktywnego administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy'''.
* '''W ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia administratorzy Administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie.'''
** Jeśli użytkownik wyrazi chęć kontynuacji misji na stanowisku administratora, otrzymuje on tzw. '''okres próbny''' – w ciągu 30 dni musi '''regularnie''' wypełniać swoje obowiązki. Po okresie próbnym podjęta zostaje decyzja co do odebrania lub pozostawienia mu praw.
** Jeśli po upłynięciu połowy okresu próbnego, efekty działań nie zmieniły się znacząco (to jest: dalej jest nieaktywny/mało aktywny), biurokraci odbierają mu prawa administratora.
** Jeśli użytkownik nie wyrazi chęci dalszej współpracy lub nikt nie zdoła się z nim skontaktować, biurokraci odbierają mu prawa administratora.
** Głosowanie trwa tydzień, lecz w przypadku, w którym uzyskano liczbę głosów wystarczających do odwołania administratora, może ono zostać zakończone wcześniej.** Nie można swojego głosu zmienić więcej niż raz. Ma to zapobiec manipulacjom nad aktualnym stanem głosowania.** W dyskusji głosowania może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę. Jednak opinia ta w żaden sposób nie obliguje administratora do głosu za lub przeciw.
==Chcę zgłosić nieaktywnego administratora==
Jeżeli nadal tego chcesz, utwórz zgłoszenie za pomocą poniższego mechanizmu.<createbox>width=50preload=Szablonzgłoś się do któregoś z [[Nonsensopedia:TOAbuttonlabel=Utwórz zgłoszeniedefault=NonsensopediaAdministratorzy|administratorów]] (najlepiej via [[N:Odbieranie uprawnień/break=no</createbox>IRC|IRC]]).
=== Aktualne głosowania ===
<!-- Nowe głosowania dodawaj powyżej tej linii -->
[[Kategoria:Głosowania|Odbieranie uprawnień]]
18 723

edycje