Otwórz menu główne

Zmiany

Prawo i Sprawiedliwość

Dodane 133 bajty, 1 rok temu
brak opisu edycji
* Warto zastanowić się, czy PIS nie jest organizacją przestępczą. Tak, przed paroma laty mówił o SLD jeden z superliderów PIS-u i domagał się delegalizacji owego SLD. Kiedy teraz PiS pragnie współpracy z SLD, to pragnie współpracy z „organizacją przestępczą” – jak sam SLD nazwał. Kto zaś współpracuje z „organizacją przestępczą”, sam jest przestępcą. No chyba, że PiS zmienił zdanie i nie uważa już SLD za godną zdelegalizowania „organizację przestępczą”. Wtedy sojusz z szacowną partią POlityczną jest normalnym procesem demokratycznym. Prawicowe POglądy można przecież w razie palącej, wyższej konieczności POgnieść, wyrzucić do kosza, zaPOmnieć.
* Warto zwrócić też uwagę na nieprzypadkową sekwencję barw – są one takie same jak we fladze rosyjskiej. Powiązania między Jarosławem K. a Władimirem Putinem są bardzo wyraźne, a prezes chce stworzyć Unię Euroazji Centralnej, w której skład wchodziłyby Rosja, Polska, Białoruś, Gruzja, <del>Albania</del>, Turcja, Turkmenistan, Uzbekistan i Kazachstan. Wiąże się to z nieprzychylnym stosunkiem partii do Unii Europejskiej.
* Wyróżnikiem '''PiS''' jest [[PiSantynizm]] – określenie z zakresu kultury polityczno-społecznej charakteryzujące [[IV RP]]
* Bardzo ciekawy efekt można uzyskać pytając kogoś (np. [[nauczyciel]]a) „co PiS da”. Słuchający najprawdoPOdobniej usłyszy wyrażenie „co [[Pochwa|pizda]]”.
Można nawet dośpiewać sobie całą deklinację:
* M. '''PiS da'''je odpór wrogom
* D. '''PiS dy'''waguje na temat nowego POdziału stanowisk
Anonimowy użytkownik