Otwórz menu główne

Zmiany

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich

Dodane 220 bajtów, 6 miesięcy temu
brak opisu edycji
{{Medal}}
[[Plik:Mormon testimony.jpg|right|thumb|300px|Joseph Smith ogłaszający swoje proroctwo]]
{{Cytat|Więc mormoni właściwie znają historię Josepha Smitha i dalej wierzą, że był prorokiem???|[[Stan Marsh]] o '''mormonach'''}}
{{Cytat|Chryste... Jak nie świadkowie Jehowy, to '''mormoni'''...|Przeciętny [[Amerykanie|Amerykanin]]}}
{{Cytat|Dajcie spokój... Jakbyście nigdy nie zrobili nic głupiego na [[narkotyki|haju]]...|[[Bóg]] o '''mormonach'''}}
'''Kościół Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich''' ([[język angielski|ang.]] ''The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints'') – „jedyny prawdziwy i jedyny słuszny” odłam chrześcijaństwa założony przez [[Joseph Smith|Josepha Smitha]]. Członkowie kościoła znani są jako mormoni.
=== Potoczna ===
Słowo „Mormoni” pochodzi od imienia ich proroka, który nazywał się Mormon, a jego imię zaś pochodzi od słowa narkoman<ref>Faktycznie był ćpunem!</ref>. Poza tym mormon brzmi prawie jak angielskie słowo ''moron'', które oznacza debila. Nie żebyśmy wyciągali daleko idące wnioski, ale...ale…
=== Skrót ===
{{Cytat|LSD uderzyło im do głowy...głowy…|[[Stanisław Jerzy Lec]] o LDS (LSD??, SLD???)}}LDS – skrót od liter ostatnich słów angielskiej nazwy, pokrywający się (prawie) z nazwą narkotyku o nazwie LSD...LSD…
== Historia ==
W 1830 roku Jospeh Smith miał „wizję”, w wyniku której objawił mu się Bóg i Jezus osobno... osobno… W wyniku tego zdarzenia założył tenże kościół.
=== Objawienie Josepha Smitha ===
Jeden z przechodniów rzucił mu ironiczne: „A weź załóż se własny!”. Joseph Smith uradował się, po czym zataczając się doczłapał się do domu. Tam zasnął. Śnił mu się anioł, który nazywał się Moroni (po angielsku ''moron'' to kretyn, ale to nie my wymyśliliśmy te nazwy. Może słowo moron pochodzi właśnie od Moroniego?). Ów [[anioł]] powiedział mu, że na pobliskim wzgórzu ma poszukać złotych płytek i dwóch kamieni. De facto ten sen był spowodowany tym, iż za oknem ktoś krzyczał „Tam! Tam to jest! Znajdźcie to!”.
Podświadomość Josepha to podchwyciła... podchwyciła… Następnego dnia Joseph myślał, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. W związku z tym zaczął przekopywać wzgórze Cumorach. Faktycznie znalazł dwa ciekawie wyglądające kamienie, które zabrał ze sobą. Nie znalazł złotych płytek, ale nie przeszkodziło mu to w ogłoszeniu, że znalazł wszystko, o czym mówił Moroni. Ludzie mu uwierzyli (!). Nie pokazał nikomu płytek, gdyż stwierdził, że najpierw musi je przetłumaczyć. Przetłumaczył je... je… Wziął [[cylinder]], wrzucił tam dwa kamienie, mówiąc, że złoty płytki już tam były, przyłożył twarz do cylindra i zaczął mówić, co mu przyszło do głowy. W tym czasie pisarz spisywał wszystko. Tak się złożyło, że zgubił ten tekst. Joseph musiał wymyślać wszystko raz jeszcze, mówiąc że „to zasadniczo będzie ta sama historia, ale napisana w inny, lepszy sposób”. I wielu, wielu ludzi uwierzyło w to, co Joseph napisał w Księdze Mormona...Mormona…
== Doktryna ==
* Czarne buty,
* Czarny plecak na plecach wypełniony broszurami do rozdawania,
* Czarna plakietka - identyfikator z białymi literami. Imię i nazwisko na identyfikatorze poprzedzone tytułem: STARSZY. Tytuł ma się nijak do wieku.* Uśmiechają się, mówią, uśmiechają się, mówią... mówią… aż do skutku - jesteś ich.
'''Mormoni wierzą że''':
* Smutek.
* Horrory.
* Literę K (to odpowiedź Szatana na "C"„C”).* Kawę (mormoni mają alergię na kofeinę - eksplodują po spożyciu).
* Samochody, ale [[Bóg]] i Anioł Moroni mieli po jednym.
* Oddychanie powietrzem (powietrze to odpowiedź szatana na "tlen"„tlen”).
* [[Gumisie]] (bo nie noszą spodni; [[Smerfy]] w tym przypadku są nieco porządniejsze).
* Że ludzie mogą nie być mormonami.
* Ronalda McDonalda (Klauni to pedofile).
* Wszystkie pozycje seksualne poza misjonarską.
 
;Stworzenie świata : Według mormonów we wszechświecie istnieje wiele światów z wieloma własnymi bogami. Ziemia to jedna z nich. Podczas zebrania istot doskonałych pod przewodnictwem Boga Ojca, zadecydowano, że Jezus zostanie przeniesiony na ziemię. Lucyfer chciał, żeby to on zastąpił Jezusa. gdy mu odmówiono, poleciał na Ziemię sam. Dusze, które poleciały za nim zostały uwięzione w czarnych ciałach, to Murzyni, których znamy do dziś.
;Narodziny Jezusa : Mormoni wierzą, w przeciwieństwie do innych chrześcijan, w pokalane poczęcie! Tak, według nich Bóg Ojciec osobiście zszedł na ziemię i uprawiał wyuzdany seks z [[MaryjaMaria z Nazaretu|Maryją]]. Zwiastowanie zaś ograniczyło się do powiedzenia jej, że „zaiste jest w ciąży”.
;Życie Jezusa : Mormoni wierzą, że Jezus miał trzy żony (Maryję, Elżbietę i Marię Magdalenę), z którymi miał ponad 30 dzieci. Wierzą też, że nauczał i umarł podobnie jak inni chrześcijanie.
;Chrzest : Mormoni uznają chrzest co najmniej ośmioletnich dzieci, żeby były mniej więcej świadome, a także żeby nie odmówiły chrztu, bo nie są jeszcze dorosłe. Mormoni mogą też przyjąć chrzest za zmarłych. Mormoni chrzczą się przez całkowite zanurzenie. Chrzest odbywa się w basenie na pływalni, który wynajmuje się specjalnie na tę uroczystość, albo latem w brudnej, jeziornej wodzie.
;Życie rodzinne : [[Plik:00129q9xSouth Park Mormoni.jpeg|right|thumb|300px|Typowa mormońska rodzina]]Mormoni wbrew powszechnej opinii nie są poliganami (dawno temu ją znieśli). Dużą liczbę żon zastąpiono dużą liczbą dzieci. Tradycyjny model rodziny mormońskiej wynosi 2 rodziców + 5 dzieci. Małżeństwa mogą być zawierane tylko raz w życiu przez każdego mormona i jest to małżeństwo na wieczność (poza grób). Jeśli chodzi o seks – mormoni muszą to robić w możliwie prosty sposób, gdyż fantazja erotyczna jest zarezerwowana dla Boga Ojca, a na Ziemi mormoni nie mogą w niczym dorównać Bogu... Bogu… Poza tym muszą spędzać jeden dzień w tygodniu tylko z rodziną.
;Życie pozagrobowe : Najlepiej żyjący mormoni po śmierci stają się bogami i tworzą własne Ziemie. Jeśli żyli gorzej, stają się pomniejszymi bożkami pod przywództwem Boga Ojca... Ojca… Do nieba mogą iść nie-mormoni, gdyż mormoni sądzą, iż wszyscy są mormonami, mimo iż o tym nie wiedzą. Po śmierci są sądzeni przez Trybunał złożony z Boga Ojca, Jezusa i... i… Josepha Smitha.
;Atencja wobec Josepha Smitha : Mormoni uważają, iż Joseph Smith jest najważniejszym człowiekiem w historii świata, wliczając w to Jezusa.
;Msze : Mormoni mają problem, gdyż muszą celebrować msze 24 godziny na dobę. Tylko w tym tempie są w stanie, zgodnie ze swoimi zasadami, odprawić msze za wszystkie osoby na świecie, które się urodzą lub umrą. W końcu każdy jest mormonem, a kościoły dbają o wyznawców. W związku z powyższym mormoni muszą wykradać z archiwów różnych państw informacje o ludziach na całym świecie.
;Misje : [[Plik:MormonownedGuam Christmas (32710437001).jpg|right|thumb|190px|You got MORMOWNED!!!]];Misje : Mormoni prowadzą misje w innych krajach. Niestety, nie są one zbyt skuteczne. Np. w [[Republika Południowej Afryki|RPA]] misjonarz mormonów został rozszarpany na strzępy przez czarną ludność. Owo wydarzenie zostało pochwalone przez stacje [[CNN]] i [[NBC]].
;Świątynie : Mormoni budują ogromne świątynie, gdyż każdy mormon jest bogaty, a będąc bogatym może płacić dużo pieniędzy na budowę kościołów.
;Prezydent : Na czele Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich stoi prezydent, wybierany na ośmioletnią kadencję. Jest on uważany za proroka i wizjonera. Ponieważ żaden z prezydentów nigdy nie doznał żadnego objawienia, muszą wymyślać nowe zasady co jakiś czasczas… == Nauki i praktyki == Z powodu odstępstwa od pierwotnych nauk, mormonom wyrosła konkurencja.Smith objawił się na terytyorium Polski i wydał polecenia organizacji nowego kościoła.Nosi on nazwę [https://koscioljezusachrystusa.pl Kościół Jezusa Chrystusa Droga Prawda i Życie].
{{Przypisy}}
[[Kategoria:Religie]]
 
[[en:Mormons]]
[[eo:Mormonismo]]
[[es:Mormonismo]]
[[it:Mormonismo]]
[[pt:Mórmon]]
[[zh-tw:摩門教]]
Anonimowy użytkownik