Otwórz menu główne

Zmiany

AssaultCube

Dodane 39 bajtów, 7 lat temu
int., lit., typog., styl., estet., -{{stub}}
'''AssaultCube''' ([[język angielski|ang. ]] ''AtakującaKostka'') – wesoła gra komputerowa, sieciowy FPS stworzony tworzony na silniku graficznym silniku „kjub endżin” przez Rabid Viper Productions. Grają w niego głównie [[Linuksiarz|linuksiarzelinuksiarz]] czy czasem e bądź, od biedy, posiadacze [[Macintosh|Maców]]. Ci z [[Windows|Windy]] grają w ''[[Battlefield 2|''Batelfildy]]'']] na piratach. Gierka schematem rozgrywki przypomina [[Quake|Quake'a]], przez co rozwija niezwykle [[Myślenie|myślenie]] u graczyczyni ją niebywałą gratką dla wszystkich miłośników myślenia taktycznego. Światło dzienne ujrzała 16 czerwca 2006 roku , zmieniając na zawsze świat elektronicznej rozgrywki. Plik instalacyjny waży około 50 MB, co wydaje się niesamowite, biorąc pod uwagę tak rozbudowane dzieło.
== Dostępne Tryby Gry ==
* '''Deathmatch''' – Wysoce wysoce obciążający nasz [[mózg|mózg]] tryb rozgrywki. Bierzemy giwerę i nawalamy do wszystkiego , co się rusza.* '''Team Deathmatch''' – To to samo , co wyżej, tyle ze że z podziałem na drużyny (Czerwoni i Niebiescy).* '''Capture The Flag''' – To to samo , co wyżej, z tym że jedna drużyna musi przechwycić flagę przeciwników, po czym ma zapier... {{cenzura3}} do własnej bazy , nie gubiąc flagi wroga i nie tracąc własnej.* '''One Shot One Kill''' – Jeden jeden strzał, jeden frag. To samo co deathmatch, z tym że jednak wszyscy na start dostają karabiny snajperskie i na starcie mają po 1HP1 HP. Śmieszne, nie?* '''Team One Shot One Kill''' – Nazwa nazwa tego trybu w skrócie brzmi „TOSOK”. Tak trochę po swojsku. Schemat podobny do opisanego powyżej, z tym że jednakże gracze znów dzielą się na drużyny i nawalają do siebie. Wygrywa ta drużyna, która pokona wrogów. * '''Last Swiss Standing''' – Kolejne kolejne wariactwo. Dostępne są tu tylko nóż i granaty. Wygrywa ten, co który ostatni zostanie na mapie w rundzie.  Oprócz tych są dostępne jeszcze tryby '''Survivor''' i jego wersja drużynowa, '''Pistol Frenzy''' czy , a także '''Keep The Flag''' albo oraz '''Hunt The Flag'''.
== Arsenał ==
Nazwy dostępnych broni i tak są fikcyjne, wiec więc nawet gdyby zostały tu napisane, i tak za wiele by nie mówiły...* '''Karabin Szturmowyszturmowy''' – Posiada posiada 20 naboi w magazynku. Ma taki rozrzut, że podczas strzelania w miejscu aż cofa gracza, co noobów przyzwyczajonych do używania no-recoila w [[Counter-Strike|CS-ie ]] doprowadza do furii.* '''Pistolet Maszynowymaszynowy''' – Takie takie małe cudo dobre na średnie i dalsze dystanse. Jedna seria, a wróg leży. Jeśli to przeciwnik go używał, to my leżymy.
* '''Shotgun''' – świetny na kamperów, ale nie nadaje się na szturm. Po strzale z bliska z wroga nie zostają nawet skarpetki.
* '''Karabin Snajperskisnajperski''' – Po po kiego grzyba do takiej gry snajperka? Nie wiem, jednak super [[pr0|pr0]] umieją jej używać i nak{{cenzura3}}wiają z niej noobów niczym Stachanow węgiel, tym samym przodując w statystykach i doprowadzając do obłędu pozostałych graczy. * '''Karabin''' – Takie takie cuś, jak snajperka , tyle że bez celownika. Właściwie mało kto tego używa, bo ani dobre do kampienia, ani do szturmowania...* '''Pistolet(y)''' – Jeden jeden pistolet, a od czasu do czasu dwa, dzięki czemu możemy się poczuć jak bohaterowie filmów Johna Woo. Strzelają szybciej niż uzi...* '''Granaty''' – Najrzadziej najrzadziej używane. [[Noob|Nooby]] y często się nimi wysadzają, ale to akurat dziwne nie jest.* '''Nóż''' – Broń broń używana przez [[pro|suberuberpr0]] jeszcze częściej niż karabin snajperski. Przydatny, kiedy chcemy zaszpanować na serwerze i w sytuacji 1 jeden na 1 jeden pokonujemy wroga z shotgunem. Z miejsca szacun +5.
== Typy graczy spotykanych w AssaultCube==
* '''Maniacy''' - Dla – dla nich dzień bez tej gry to dzień stracony. Godzinami mogą katować jedną mapę, skutecznie zniechęcając innych do rozgrywki, przez co na serwerze z reguły grają sami. Jeśli zaobserwowałeś, że jeden serwer od kilku godzin ma ustawiony ten sam tryb i tę samą mapę, a mimo to jest pełny, to nawet nie musisz pytać, kto na nim gra.* '''Zwyczajni''' - Zwykle są – zwykle zaczynają grać skuszeni małym rozmiarem klienta. Po uruchomieniu i dostaniu się na serwer dziwią się, jak mogli uwierzyć screenom z oficjalnej strony gry, po czym wychodzą z niej i odinstalowują ją w cholerę.* '''Pro''' - Dla – dla nich tryb gry nie ma znaczenia. Wchodzą i biją pół serwera.* '''Cheaterzy''' - To – to samo , co wyżej, z tym że widać , że mają aimbota albo speedhacka, w skutek czego wszyscy votują za wywaleniem ich z serwera. Ci dostają kicka, zmieniają IP i wchodzą ponownie z tym , tyle że na innym nicku. I tak aż do znudzenia...* '''Przypadkowi''' - Najczęściej – najczęściej klienci kafejek, tudzież uczniowie [[Gimnazjum|gimnazjów]] albo [[Liceum|liceów]] nie mający co robić na lekcji informatyki. Z rzadka zagrają w to telemarketerzy podczas przerwy w pracy.* '''Nooby''' - Dość – dość pospolici. Są w każdej grze wieloosobowej, więc czemu tu miało by ich nie być?*'''Członkowie klanów''' - Ta – ta grupa stanowi kombinację [[Maniak komputerowy|maniaków]] oraz graczy [[Pro|pro]], z tym że przy czym biorąc pod uwagę liczbę klanów w AssaultCube, nie jest ich aż tak dużo na tle ogółu.{{stubgry}}
[[Kategoria:Gry komputerowe]]
713

edycji