Otwórz menu główne

Zmiany

AssaultCube

Usunięte 308 bajtów, 7 lat temu
M
brak opisu edycji
{{cytat|No kurwa, ustrzelił mnie.|[[Juliusz Słowacki]] podczas grania w '''AssaultCube'''}}
 
'''AssaultCube''' ([[język angielski|ang.]] ''AtakującaKostka'') – wesoła gra komputerowa, sieciowy FPS tworzony na silniku graficznym „kjub endżin” przez Rabid Viper Productions. Grają w niego głównie [[linuksiarz]]e bądź, od biedy, posiadacze [[Macintosh|Maców]]. Ci z [[Windows|Windy]] grają w ''[[Battlefield 2|Batelfildy]]'' na piratach. Gierka schematem rozgrywki przypomina [[Quake|Quake'a]], co czyni ją niebywałą gratką dla wszystkich miłośników myślenia taktycznego. Światło dzienne ujrzała 16 czerwca 2006 roku, zmieniając na zawsze świat elektronicznej rozgrywki. Plik instalacyjny waży około 50 MB, co wydaje się niesamowite, biorąc pod uwagę tak rozbudowane dzieło.
* '''Shotgun''' – świetny na kamperów, ale nie nadaje się na szturm. Po strzale z bliska z wroga nie zostają nawet skarpetki.
* '''Karabin snajperski''' – po kiego grzyba do takiej gry snajperka? Nie wiem, jednak super [[pr0]] umieją jej używać i nak{{cenzura3}}wiają z niej noobów niczym Stachanow węgiel, tym samym przodując w statystykach i doprowadzając do obłędu pozostałych graczy.
* '''Karabin''' – takie cuś jak snajperka, tyle że bez celownika optycznego celownika. Właściwie mało kto tego używa, bo ani dobre do kampienia, ani do szturmowania.
* '''Pistolet(y)''' – jeden pistolet, a od czasu do czasu dwa, dzięki czemu możemy się poczuć jak bohaterowie filmów Johna Woo. Strzelają szybciej niż uzi.
* '''Granaty''' – najrzadziej używane. [[Noob]]y często się nimi wysadzają, ale to akurat dziwne nie jest.
* '''Członkowie klanów''' – ta grupa stanowi kombinację [[Maniak komputerowy|maniaków]] oraz graczy pro, przy czym biorąc pod uwagę liczbę klanów w AssaultCube, nie jest ich aż tak dużo na tle ogółu.
==Noob w AssaultCube==
{{main|[[noob]]}}
* Po pobraniu gry i jej uruchomieniu myśli, że już dołączył na serwer, więc biega po pustej mapie przez pół godziny w poszukiwaniu wrogów nim zorientuje się, że coś jest nie tak;.* Jeśli Gdy po pierwszym uruchomieniu gry uda mu się wejść do menu (pomijając skonfigurowanie gry) , to szuka na ekranie kursora;.* Gra tylko z domyślnym karabinem szturmowym, bo nie wie, którym klawiszem zmienić broń;.* [[Friendly Fire|Strzela do członków swojej drużyny;]].* Zabijają go boty w trybie "''Bad";''.* Gdy ma już komplet trzech granatów, chce zebrać kolejne, mimo że maksymalnie można mieć właśnie trzy;.* Jeśli gra w trybie multi, to biega po mapie nie wykonując ani jednego podskoku i zostaje zabity przez przeciwnika z nożem;.* Kiedy odbezpiecza granat, to zamiast go od razu rzucić, biega z nim, po czym dziwi się, kiedy ten wybucha mu w rękach, a ''pszeciesz w Ceesie tak nie byuo!!'';.* Po odkryciu powyższej prawidłowości bawi się w kamikadze i po odbezpieczeniu granatu biegnie w stronę wrogów, w skutek wskutek czego ginie sam albo zostaje sfragowany;.* Jeśli jest wciąż uzależniony od CS-a i zorientował się, którym klawiszem ustawia się broń, to najczęściej wybiera karabin snajperski i biegnie we frontalnym ataku na wrogów. Zastanawia się też, ''dlacego tu awupe ma tylko pienć naboi'' i ''dlacego nie zabija jednym szczałem'';.* Gdy gra w trybie "''One Shot One Kill" '' (lub "''Team One Shot One Kill"''), to zastanawia się, dlaczego nie można zmienić broni i dlaczego nie ma apteczek;* Jeśli dowie się, którym klawiszem włączyć radio, to spamuje czat wiadomościami "Awesome" albo "Nice shot!" po czym zostaje wywalony z serwera;.* Na mapie ''ac_desert'' chowa się do studni, bo myśli , że nikt go nie zauważy;* Kampi w "kuckach" i jednocześnie próbuje skakać będąc zaskoczonym, że się nie da.
[[Kategoria:Gry komputerowe]]
7952

edycje