Otwórz menu główne

Zmiany

AssaultCube

Dodane 7 bajtów, 3 lata temu
M
bot wprowadza drobne poprawki
[[Plik:AssaultCube.jpeg|thumb|300px|Assault Cube to piękna i bardzo skillowa gra.]]
{{T|'''AssaultCube|''' ([[język angielski|ang.]] ''AtakującaKostka''}}) – wesoła [[gra komputerowa]], sieciowy FPS tworzony na silniku graficznym „kjub endżin” przez Rabid Viper Productions. Grają w niego głównie [[linuksiarz]]e bądź, od biedy, posiadacze [[Macintosh|Maców]]. Ci z [[Microsoft Windows|Windy]] grają w ''[[Battlefield 2|Batelfildy]]'' na piratach. Gierka schematem rozgrywki przypomina [[Quake|Quake'a]], co czyni ją niebywałą gratką dla wszystkich miłośników myślenia taktycznego. Światło dzienne ujrzała 16 czerwca 2006 roku, zmieniając na zawsze świat elektronicznej rozgrywki. Plik instalacyjny waży około 50 MB, co wydaje się niesamowite, biorąc pod uwagę tak rozbudowane dzieło.
== Dostępne Tryby Gry ==
* '''Capture The Flag''' – to samo, co wyżej, z tym że jedna drużyna musi przechwycić flagę przeciwników, po czym ma zapier{{cenzura3}} do własnej bazy, nie gubiąc flagi wroga i nie tracąc własnej.
* '''One Shot One Kill''' – jeden strzał, jeden frag. To samo co deathmatch, jednak wszyscy na start dostają karabiny snajperskie i mają po 1 HP. Śmieszne, nie?
* '''Team One Shot One Kill''' – nazwa tego trybu w skrócie brzmi „TOSOK”. Tak trochę po swojsku. Schemat podobny do opisanego powyżej, jednakże gracze znów dzielą się na drużyny i nawalają do siebie. Wygrywa ta drużyna, która pokona wrogów. * '''Last Swiss Standing''' – kolejne wariactwo. Dostępne są tu tylko nóż i granaty. Wygrywa ten, który ostatni zostanie na mapie w rundzie.
Oprócz tych są dostępne jeszcze tryby '''Survivor''' i jego wersja drużynowa, '''Pistol Frenzy''', a także '''Keep The Flag''' oraz '''Hunt The Flag'''.
== Arsenał ==
Nazwy dostępnych broni i tak są fikcyjne, więc nawet gdyby zostały tu napisane, i tak za wiele by nie mówiły...mówiły…
* '''Karabin szturmowy''' – posiada 20 naboi w magazynku. Ma taki rozrzut, że podczas strzelania w miejscu aż cofa gracza, co noobów przyzwyczajonych do używania no-recoila w [[Counter-Strike|CS-ie]] doprowadza do furii.
* '''Pistolet maszynowy''' – takie małe cudo dobre na średnie i dalsze dystanse. Jedna seria, a wróg leży. Jeśli przeciwnik go używał, to my leżymy.
* '''Shotgun''' – świetny na kamperów, ale nie nadaje się na szturm. Po strzale z bliska z wroga nie zostają nawet skarpetki.
* '''Karabin snajperski''' – po kiego grzyba do takiej gry snajperka? Nie wiem, jednak super [[pro|pr0]] umieją jej używać i nak{{cenzura3}}wiają z niej noobów niczym Stachanow węgiel, tym samym przodując w statystykach i doprowadzając do obłędu pozostałych graczy.
* '''Karabin''' – takie cuś jak snajperka, tyle że bez celownika optycznego. Właściwie mało kto tego używa, bo ani dobre do kampienia, ani do szturmowania.
* '''Pistolet(y)''' – jeden pistolet, a od czasu do czasu dwa, dzięki czemu możemy się poczuć jak bohaterowie filmów Johna Woo, albo jak Max Payne. Strzelają szybciej niż uzi.
* '''Nóż''' – broń używana przez suberuberduperpr0 jeszcze częściej niż karabin snajperski. Przydatny, kiedy chcemy zaszpanować na serwerze i w sytuacji jeden na jeden pokonujemy wroga z shotgunem. Z miejsca szacun +5.
== Typy graczy spotykanych w AssaultCube==
* '''Maniacy''' – dla nich dzień bez tej gry to dzień stracony. Godzinami mogą katować jedną mapę, skutecznie zniechęcając innych do rozgrywki, przez co na serwerze z reguły grają sami. Jeśli zaobserwowałeś, że jeden serwer od kilku godzin ma ustawiony ten sam tryb i tę samą mapę, a mimo to jest pełny, to nawet nie musisz pytać, kto na nim gra.
* '''Zwyczajni''' – zwykle zaczynają grać skuszeni małym rozmiarem klienta ewentualnie [[bot|botami]]. Po uruchomieniu i dostaniu się na serwer dziwią się, jak mogli uwierzyć screenom z oficjalnej strony gry, po czym wychodzą z niej i odinstalowują ją w cholerę.
* '''Pro''' – dla nich tryb gry nie ma znaczenia. Wchodzą i biją pół serwera.
* '''Cheaterzy''' – to samo, co wyżej, z tym że widać, że mają aimbota albo speedhacka, wskutek czego wszyscy votują za wywaleniem ich z serwera. Ci dostają kicka, zmieniają IP i wchodzą ponownie, tyle że na innym nicku. I tak aż do znudzenia...znudzenia…
* '''Przypadkowi''' – najczęściej klienci kafejek, tudzież uczniowie [[Gimnazjum|gimnazjów]] albo [[liceum ogólnokształcące|liceów]] nie mający co robić na lekcji informatyki. Z rzadka zagrają w to telemarketerzy podczas przerwy w pracy.
* '''Nooby''' – dość pospolici. Są w każdej grze wieloosobowej, więc czemu i tu miało by ich nie być?
* Na mapie ''ac_desert'' chowa się do studni, bo myśli, że nikt go nie zauważy.
* Campiąc na mapie ac_desert3 myśli, że jest jak PashaBiceps przy ESL'owych meczach.
* Stara się zabić przeciwników/tych którzy przeszli przeszkodę nad którą głowi się noob na mapie typu gema - przeważnie sam ginie.
* Campiąc dziwi się, że ktoś zdążył się odwrócić i go zabić.
* Odbija granata skokiem i zabija nooba, który go rzucił.
* Na TDM i DM gracze nie chcą się respić, ponieważ i tak zginą bez żadnego fraga przez Pro.
* Bana dostaje... dostaje… osoba banująca go.* Kicka dostaje... dostaje… osoba kickująca go.
* Nooby natarczywie spamią głosowaniem, by Pro zmienił team – w efekcie to zależy tylko od Pro.
* Kiedy ktoś przejmie flagę i jest tuż przed dostarczeniem jej – oddaje flagę Pro.
1066

edycji