Otwórz menu główne

Zmiany

Grupa Wyszehradzka

Usunięte 15 bajtów, 3 lata temu
Anulowano wersję użytkownika Kuki5050
== Charakterystyka członków ==
* '''[[Polska]]''' – największa, mająca więcej ludu niż pozostali członkowie razem, przy okazji przynosząca najwięcej problemów. Kraina absurdu, w której główna partia rządząca nie popiera Polaka zasiadającego w Radzie Europejskiej. Głównym zadaniem Polski jest ochrona przez Rosją poprzez zamykanie granicy z obwodem kaliningradzkim. Gdyby nie [[Władimir Putin]], to Polska pewnie rozszerzyłaby działalność (i powierzchnię) o rubieże Europy Wschodniej, zatrzymując swoje wojska dopiero pod [[Smoleńsk]]iem i [[Wołgograd]]em. Wcześniej koń trojański reszty grupy, który po cichu wprowadzał interesy Niemiec.
* '''[[Węgry]]''' – najbardziej na południu, magazyn imigrantów, którzy mają być w najbliższej przyszłości wyeksportowani do Austrii. Węgry podobnie jak Polska realizuje program walki z imigrantami poprzez siłowe nawracanie na katolicyzm. Kraj od kilku lat znajduje się pod przywództwem [[Viktor Orbán|Viktora Orbána]]a, który walczył z komuną poprzez wprowadzenie nazizmu gospodarczego. Węgry stały się inspiracją dla Polski i Słowacji, które politykę Węgier wcielają obecnie w życie.
* '''[[Czechy]]''' – trochę z boku, bo podobnie jak Polska woli niemieckie piwo niż węgierski tokaj. Najbogatsza pod kątem majątku na osobę, opierają całą swoją gospodarkę na [[piwo|piwie]], [[Krecik]]u i [[Skoda|Skodzie]]. Ze względu na kryzys imigracyjny zaczęła trzymać się mocnej reszty grupy. O ile Polska walczy za pomocą krzyża, Słowacja za pomocą muru z kiełbasy, a Węgry za pomocą broni, z której sami się mordowali w [[1956]], to Czechy postawiły na sprzedawanie paprykarza z dodatkiem wieprzowiny i wlewanie do gęb Arabów piwa na siłę.
* '''[[Słowacja]]''' – najmniejsze państwo w Grupie Wyszehradzkiej i największa montowania samochodów w V4 obejmująca powierzchnię 48 tys. km² (resztę zarezerwowano dla Bratysławy i slumsów cygańskich). Najlepiej wyszukuje imigrantów, ze względu na to, że od 20 lat mierzy się z [[Cygan|brudnymi nierobami]]. Buduje wzdłuż granicy z Ukrainą i Austrią mur z kiełbasy.
5828

edycji