Otwórz menu główne

Square Enix – wielka korporacja japońska, produkująca gry komputerowe. Prawie wszystkie zaraz po wydaniu zostają okrzyknięte klasyką gatunku. Jednak jest to gatunek, którego prawie nikt w Polsce nie zna, więc nie przejmuj się, że pierwszy raz o nich słyszysz.

Dorobek

Do ich dorobku należy seria Final Fantasy, jednak w Polsce jest szeroko znana tylko z nazwy. Poza tym firma stworzyła m. in. serię Legend of Mana, serię Kingdom Hearts i Chrono Sagę – gry przełomowe i światowe hity, które jednak nie są w ogóle znane w Polsce. Dobrze znanym w Polsce produktem Square Enix jest preparat do usypiania psów.

Historia

Firma zajmowała się produkcją rozpikselizowanych platformówek na NES-a, jednak mimo wielkiemu popytowi na takie pierdoły w tamtych czasach, zbankrutowała. Ostatnie pieniądze jednak, zamiast przepić i na panienki wydać, postanowili przeznaczyć na stworzenie ostatniej gry – Ostatnia Fantazja (ang. Final Fantasy). Wszyscy (w Japonii) natychmiast się na nią rzucili i kupowali ile się da, stabilizując tym samym sytuację finansową firmy.

Na PS3 powstała Ostatnia Fantazja 14, tworząc tym samym największy paradoks w historii gier komputerowych.

Zobacz też


  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.