Otwórz menu główne
Syria
Stolica ISIS zniszczyło
Król Baszszar al-Asad i jego prawa ręka
Ludność Prawie 20 milionów
Gęstość zaludnienia 107 osób/km²
Powierzchnia 185 180 km², 95% sama pustynia, reszta to Damaszek i poligony broni chemicznej
Język urzędowy arabski
Ustrój dyktatura przednajazdowo-natowska
Religia islam
Waluta naboje
 

Syria (właśc. الجمهوريّة العربيّة السّوريّة) – państwo położone w okolicach Dalekiego Wschodu. Jej stolicą jest miasto دمشق.

Państewko to leży między Turcją, Irakiem, Jordanią, Libanem i Izraelem. Rządzone jest wyłącznie przez terrorystów. Wcześniej był tutaj Asad, lecz w 2011 roku Syria nie chciała być gorsza od Egiptu czy Libii i postanowiła obalić dyktatora. Efekt był mizerny, bo buntownicy zapomnieli, że nie mają ropy i NATO nie pomoże.

HistoriaEdytuj

Położona na Bliskim Wschodzie, wcześniej nosiła nazwę Asyria, jednak straciła początkowe „A” na wskutek najazdów Aleksandra Wielkiego. Przez długi okres czasu Syria była okupowana przez wiele innych państw. Po długim czasie obecny prezydent Syrii wygonił nieznośnych okupantów i stworzył własne państwo.

Czasy obecneEdytuj

 
Typowy transport w Syrii

Obecnie Syria próbowała pokazać, że jest mocarstwem i przeprowadziła nieudany atak na Izrael. Przez te niefortunne zdarzenie, Syria jest wyśmiewana przez wiele krajów świata. Przez Polskę także.

GospodarkaEdytuj

Gospodarka opiera się głównie na eksporcie małej ilości ropy do Wielkiego i Małego brata. Przemysł jest nastawiony głównie na produkcję i eksport wąglika oraz cyjanowodoru. Ludzie w czasie wolnym poprawiają stan gospodarki przerzucając liczne krowy po pustyni. Turystyka opiera się obecnie na przyjeździe Błękitnych hełmów.