Otwórz menu główne
Spójrz mamusiu, jestem pięęękna!

Szminka – magiczny i wielbiony na całym świecie kosmetyk w sztyfcie, jego zadaniem jest podkreślenie ust i nadanie im barwy, na przykład niebieskiej albo żółtej. Wszystkich kolorów nie sposób wymienić, ponieważ ich mnogość znacznie przekracza znacznie liczbę atomów we Wszechświecie, a kobieta i tak potrafi wszystkie rozróżnić. Występują w licznych odmianach, na przykład matowa, metaliczna, zamiatająca pokój, wyprowadzająca psa itp. Są też szminki, które powiększają wargi do rozmiarów pontona, w kolorze różowym są szczególnie lubiane przez plastiki i skromne nastolatki. Ta odmiana wyewoluowała dość niedawno ze szminek pospolitych, nadal nie jest jeszcze zbyt popularna. Szminka to też odwieczna rywalka błyszczyka, który zazdrości jej popularności i licznych miłośników, wśród których można wymienić muzyków z KISS i Marilyna Mansona.

Kosmetyk ten jest lekiem na wszystkie problemy kobiet, wystarczy kilka pociągnięć żeby nawet szarą myszkę uczynić seksbombą, która będzie zbierała pożądliwe spojrzenia niczym grzyby w lesie. U młodych osobników często występuje z dzióbkiem, jej przyjacielem jest również tusz do rzęs. Jedyna jej wada jest taka, że niewprawną ręką można uzyskać efekt najedzonego krwiopijcy. Nabycie biegłości może zająć trochę czasu, wcześniej trzeba liczyć się z wyśmianiem lub nagłą i bolesną śmiercią zadaną przez fanatyczne wielbicielki mody. Czego jednak nie zrobi się dla warg w cudownym kolorze keczupu?

Zobacz teżEdytuj

  To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).