Otwórz menu główne

Sztab antypiracki – organizacja trudniąca się walką z piractwem komputerowym i urządzaniem konferencji prasowych.

Spis treści

Ważne postacieEdytuj

Powszechnie wiadomo, że patronem sztabu jest Don Kichot, ponieważ to właśnie on jako pierwszy pokazał sztukę walki z wiatrakami. Szefostwo sztabu składa się z miłośników poezji Miguela de Cervantesa i Stefana Żeromskiego – szczególnie utworu Syzyfowe prace, z którego to czerpią wiedzę niezbędną do prowadzenia działalności.

DziałalnośćEdytuj

Sztab prowadzi szeroko rozwiniętą działalność w sferze zwalczania pewnej zbrodni przeciw ludzkości. Polega ona najczęściej na wyciszaniu muzyki w filmach na YouTube, jednak oprócz działalności antyakustycznej sztab prowadzi także działalność edukacyjną, polegającą na umieszczaniu pod każdym tekstem zachęcającym do piractwa informacji o karach grożących za ten czyn. Chociaż informacja zawsze wygląda identycznie, to wpisujący ją członek sztabu zawsze robi to odręcznie, ponieważ kopiowanie tekstu jest piractwem.

Symbole i znaki rozpoznawczeEdytuj

Symbolem organizacji są kajdanki. Ponadto, na stronie internetowej widoczne są zdjęcia, na których pokazano sceny z zatrzymań zbrodniarzy, którzy złamali prawo gwarantujące dożywotni zysk z jednorazowej pracy. Często sztab wynajmuje aktorów udających policjantów prawdziwych policjantów, którzy pokazują jak kończą piraci. Na swej stronie sztab posiada także mapę nalotów, na której pokazuje gdzie właśnie odkryto piractwo, czym łamie ustawę o ochronie dóbr osobistych powiadamia piratów, że czas zmienić miejsce zamieszkania zniechęca do tego czynu.

Organizacje powiązaneEdytuj

Istnieje bardzo dużo organizacji zaprzyjaźnionych ze sztabem. Należy tu wymienić między innymi Torrenty, Rapidshare, Pirate Bay, które pomagają sztabowi walczyć z piractwem. Ponadto sztab współpracuje z wieloma innymi organizacjami. Bardzo ważnym współpracownikiem jest gazeta Metro, której działalność opiera się na kopiowaniu artykułów innych gazet zniechęcaniu do piractwa.

Koszty prowadzonej działalnościEdytuj

Najważniejszym celem działalności sztabu nie jest zwalczanie piractwa, a zaistnienie w mediach. Ponieważ członkowie sztabu mają wybitnie silne parcie na szkło, sztab musi ponosić koszty związane z naprawianiem szkód przez nich wyrządzonych. Do owych kosztów należy między innymi konieczność stałego opłacania hutników, którzy muszą likwidować odkształcenia szkieł obiektywów kamer, które powstały w wyniku działalności sztabowców.