Otwórz menu główne
To, co skoczek widzi z góry skoczni

Turniej Nordycki, zwany też Turniejem Skandynawskim – turniej w skokach narciarskich. Organizowany od 1997 roku do 2010. W 2011 roku nie chciało się FIS-owi go organizować i zrobił tylko 2 konkursy w Lahti. W 2012 formalnie nie był rozgrywany, jednak rozegrano konkursy na wszystkich skoczniach należących normalnie do tegoż turnieju.

Spis treści

Ogólnie o Turnieju Nordyckim

Zasady w Turnieju Skandynawskim są podobne do zasad Turnieju Czterech Skoczni, z jednym wyjątkiem: nie ma systemu KO. Lider klasyfikacji turnieju występuje w ładnej, niebieskiej koszulce.

Jeżeli chodzi o miejsce rozgrywek, to, oczywiście, tylko Norwegia i Finlandia. Kiedyś robili konkursy także w Szwecji, ale się znudziło organizatorom Falun, więc już nie ma tego.

Jak zająć wysoką pozycję w turnieju

Z tym jest podobnie jak z Turniejem Czterech Skoczni – skoczek musi być zawsze w „30”, a jeśli chce wygrać, musi być ciągle w czołówce i nie zawalać jak buloklep. Tę zasadę ominął Adam Małysz, bo wygrał 3 konkursy, a w czwartym był zaledwie 54.[1], a i tak wygrał, bo Andreas Kofler również skoczył dość słabo (ale nie zawalił tak, jak Adaś).

Zwycięzcy

Przypisy

  1. O, rymuje się!

  To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.