Otwórz menu główne
Wieża Bubel
tyb tybetański jest językiem ojczystym tego użytkownika.
la Quidquid latine dictum sit, altum videtur. Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze!
Wieża pomyślności
Ten użytkownik się nie myje.
Ten użytkownik ogląda Klan.

Klapi - o sobie: jestem zupełnie wyjątkowy - jak każdy!

Moja stronka - www.klapi.prv.pl

Kontakt: klapi85 at gmail.com

Spis treści

Moje zasady

  • brak tolerancji dla prywaty, wulgarności i kiepskiego poczucia humoru!
  • nonsensopedia nie ma być śmieszna - ona ma powalać nóg ze śmiechu;

Do zrobienia

  • Szablony nawig.: rodzina Radia Maryja, Operatorzy Komórkowi, partie rządzące ...
  • Portal filozoficzny ???
  • Uzupełnianie dat;
  • Nowe obrazki (np. z ang. wersji)
  • Linkowanie i opracowanie władców Polski
  • Nieaktualna lista stron do naprawy

Moja wizja nonsensopedii

Poczucie humoru

Humor to bardzo kontroweryjna sprawa. Oczywistym jest, że kupy, bąki i pierdy są nie śmieszne (chociaż czasem...) to nawet jeżeli coś bardzo nas śmieszy to okazuje się, że inni nie widzą w tym nic śmiesznego. Dobrym przykładem są Metody dowodzenia twierdzeń lub Patająk - połączenie pająka z patyczakiem;

Myślę, że Nonsensopedia będzie odzwierciedlać poczucie humoru autorów tekstów, które niestety jest bardzo chwiejne, gdyż często zdażają się przypadkowe edycje na zasadzie: "O, to można edytować, dopiszmy tutaj dupa...". Dlatego właśnie admini muszą zadbać o wysoki poziom, tak aby każdy gość Nonsensopedii mógł powiedzieć - "Ej, tu jest fajnie, dodam tę stronę do ulubionych..."

Moje preferencje humorystyczne:

Zawatość

Nieodłącznym elementem nonsensopedii są pliki graficzne - to dzięki nim najłatwiej przyciągnąć czytelników i zainteresować tekstem. Uważam, że jeżeli jakiś obrazek jest popularny w Internecie to powinien znaleźć się u nas, gdyż na pewno jest jeszcze ktoś kto jeszcze tego nie widział (moja odpowiedź w dyskusji o oryginalności Nonsensopedii). Podobnie jest ze śmiesznymi mailami - Nonsensopedia powinna katalogować dobre teksty (np. - Kategoria:Komparatystyka).

Zasady edycyjne

Należy usystematyzować sposób tworzenia haseł, tj. Szabony dni, Portale, Tablice władców, ... - to wszystko powinno ze sobą współgrać, a najlepiej, gdyby udało się utworzyć osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania (w tym miejscu chciałbym pozdrowić Szoferkę). Popularność Nonsensopedii w duzej mierze zależy od spójności artykułów - powinny być dobrze dolinkowane oraz posiadać wzajemnie dopełniającą się treść.

Jestem również zwolennikiem rozwoju kanciapy (może dodatkowe strony dotyczące różnych problemów?)

Usuwanie plików

Dość kontrowersyjnym zabiegiem jest usuwanie plików. Przyczyny:

  • usunięcie artykułu dolinkowanego ułatwia działanie wandalom, najłatwiej bowiem kliknąć w czerwony link i zobaczywszy, że konkretnego hasła nie ma wpisać głupoty o Chucku Norrisie.
  • wiele artykułów i tak się pojawi - jeżeli zobaczymy sensowne hasło z kiepską treścią to lepiej wstawić stuba i ostrzeżenie o marności niż wywalać całość; (ale tylko w wypadku haseł o nazwach znanych jak: Afganistan czy Widelec; nie dotyczy hasła: Hydrozyroskopowe-cośtam)

To tyle... na razie.