Otwórz menu główne
Uganda
Flag of Uganda.svg
Ugandyjczycy mają kompleksy na temat swoich ptaków
Stolica już nie istnieje
Wielki Wódz Ugandan Knuckles
Ludność Mniej niż w Polsce
Język urzędowy angielski
Ustrój demokracja (podobna do naszej)
Religia kanibalizm
Waluta kurczaki
 

Uganda – kraj położony gdzieś pomiędzy Suchedniowem a Bodzentynem. Dokładne zlokalizowanie jest niemożliwe z powodu fatalnego stanu dróg dojazdowych.

Spis treści

Założyciele i powstanieEdytuj

Kraj ten jest enklawą Polski już od 1920 roku, gdy Roman Dmowski będący ówczesnym ministrem spraw zagranicznych, wylał kawę na mapę Polski, nad którą jadł śniadanie, tworząc w ten sposób strefę demarkacyjną pod Kielcami. Nazwa Uganda wzięła się od nazwiska założyciela-osadnika, wysłanego z polecenia ówczesnych władz przebywających w Rumunii, niejakiego Dimitrija Ugana. Jak głosi legenda dał on początek państwu. Początkowy Ugandał z czasem zmienił się semantycznie w Uganda. Nazwa ta jest bowiem łatwiejsza do wymówienia dla tubylców. Pracują oni jeszcze nad odpowiednią deklinacją nazwy swojego kraju, która jest na razie w fazie wstępnej.

Gospodarka i przemysłEdytuj

Mieszkańcy kraju żyją głównie z wyrębu pobliskich lasów i z okradania się nawzajem. Ten dziwny sposób zarobku, wedle prognoz ekonomistów amerykańskich, jest trzecim po gospodarce socjalnej i kapitalistycznej, zaginioną drogą ekonomiczną. Obecnie trwają prace nad zastosowaniem jej na szeroką skalę w krajach basenu Morza Bałtyckiego. Gospodarka ta nazwana złodziejską ruszyła w Polsce, wraz z pojawieniem się na scenie politycznej Leszka Balcerowicza.

Uganda jest więc pionierem we wdrażaniu czysto złodziejskiej gospodarki.

MieszkańcyEdytuj

Uganda jest mocno zróżnicowana etnicznie. Nieliczne wyprawy prowadzące w tamtym kierunku, dowiodły, że ciemny kolor skóry tubylców spowodowany jest spożyciem nadmiernej ilości alkoholi przemysłowych. Mieszkańcy tego kraju są zamknięci w sobie. Rzadko komukolwiek otwierają drzwi, co uniemożliwia przeprowadzenia spisu ludności. Rzadko także wychodzą z domów, dlatego hodują drób oraz inne zwierzęta nadające się do spożycia, by nie opuszczać swoich domostw w celu udania się do sklepu.

Przykładowe daneEdytuj

  • Powierzchnia: 230 hektarów (+/-20 gdyż rzeka Młynówka wylewa raz na jakiś czas);
  • Liczba mieszkańców na metr kwadratowy: mało;
  • Liczba mieszkańców ogółem: trochę więcej;
  • Stan PKB: 43 dolary;
  • Stan wojsk: trzy sztachety i achtung zakopany w lesie;
  • Szczególne walory turystyczne: brak.

Zobacz teżEdytuj