Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego podróżnika. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
WC (po lewej) i jego kolega
Sklep Cejrowskiego w niedzielę
Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta. Kowboj Cza Cza to normalny komunista!
Kazik o Wojciechu Cejrowskim
Ja wam tu urządzę prawdziwy Meksyk!
Wojciech Cejrowski do Polaków
Nie opowiadaj głupot (…) opowiadasz banialuki
Agnieszka Gozdyra do Cejrowskiego
SLD won, PSL, won, Platforma won, Nowoczesna won – czyli odsunięcie komunistów od władzy. W parlamencie powinien zostać Kukiz walczący o jednomandatowe okręgi wyborcze i PiS; reszta won.
Cejrowski faworyzuje jedną frakcję komunistów przeciwko pozostałym

Wojciech Kowboj Cza Cza Cejrowski (właśc. Antonio Panteras de Navarra, ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – ostatni sprawiedliwy, przyszły prezydent Ekwadoru, dziennikarz, publicysta, naczelny kowboj RP, obieżyświat i włóczykij, awanturnik, odkrywca, misjonarz, krzewiciel cywilizacji, Meksykanin, ludowy filozof, wyrocznia prawdy, moherowy beret, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, językoznawca, mistyk, jasnowidz, dalekowidz, ciemnogrodzianin, satyryk, fotograf, pijacz Yerba mate, cieśla i stolarz, antropolog, poliglota, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta i katolik, patriota, przywódca rebelii, charyzmatyk, hobbit i Bóg wie kto jeszcze. Był wszędzie i widział wszystko, poza sklepem obuwniczym. Autorytet wśród dojrzałych ludzi.

Spis treści

BiografiaEdytuj

Urodził się w biednej, chłopskiej rodzinie, jednak dzięki sprytowi, pracy, wytrwałości i tym podobnych doszedł do szczytów kariery i osiągnął wszystko. Jego dzieciństwo owiane jest woalem tajemnicy. Wiadomo, że był cieślą, jak Jezus Chrystus, co potwierdza jego mesjanistyczną rolę w dziejach Polski. Ciężko pracował i świetnie uczył się w szkole, pomagał słabszym kolegom, orał pole i grywał w pasjansa. Skończył 5 szkół, w tym jedną w Stanach i się zna.

WiaraEdytuj

Fragment „Boso przez świat”

Wojciech Cejrowski to przykład prawdziwego katolika w polskim wydaniu. Tępi rozwody, ale jedyny wyjątek od reguły stanowi unieważnienie ślubu WC z Beatą Pawlikowską. Domaga się przestrzegania przykazania Nie zabijaj, ale krytykuje szczepionki, które skutecznie chronią większość dzieci przed śmiertelnymi chorobami. Gardzi komunistami, ale popiera Prawo i Sprawiedliwość i posła Stanisława Piotrowicza, który był w PZPR. Przykazanie miłości z Ewangelii chowa, gdy trzeba porozmawiać o kryzysie imigracyjnym w Europie. Podobnie jak wielu innych „katolików” chroni dzieci przed Pokemonami.

CiekawostkiEdytuj

  • Nienawidzi Agnieszek – najpierw podpadł Agnieszce Frykowskiej, a 15 lat później Gozdyrze.
  • Zna hiszpański, ale w Ameryce Południowej zwraca się do wszystkich po polsku.
  • Raz wykazał się szacunkiem w stosunku do osoby wyznającej inną wiarę niż katolicyzm! W jednym z odcinków pochwalił Mormona!
  • W latach 90. poparł raz Gazetę Wyborczą w programie WC Kwadrans!

Zobacz teżEdytuj