Otwórz menu główne

Województwo podkarpackie – 1 z 16 administracyjnie żyjących własnym życiem regionów Polski. Kiedyś na terenie województwa znajdowało się 5 nieco przerośniętych miast, które jednak zlepiono ze sobą, żeby było to.

GeografiaEdytuj

Odkąd Radziecczanie zabrali nam Ukrainę, jest to najbardziej południowo-wschodni skraj Polski. Województwo to szczyci się przed innymi granicą z w/w Ukrainą i Słowacją, nad którą przeważa większą ilością czystej wody zawartej głównie w Sanie i niedaleko od gór położonym jeziorku. Nie, to był żart. Nie szczyci się niczym, jest najsłabiej rozwiniętym regionem Polski, a także ostatnim bastionem PiS-u (przypadek?).

MiastaEdytuj

 
Tym Rzeszów chce przyciągnąć turystów, do tej pory nieskutecznie

Przeciętne miasto spod Karpat wyróżnia się tym, że niczym się nie wyróżnia. Jest takich 25, ale są tak neutralne, że trudno je zauważyć, chyba, że ewentualnie Rzeszów, bo jest stolicą, ale nawet ono nie jest uwzględniane wśród ważniejszych stolic w Polsce, przez co łatwo go przegapić. Prezydenci i burmistrze miast próbują zwrócić uwagę na charakterystyczną architekturę, która przypomina polskie drogi, ale Polaków kolejne „niedoskonałości” już nie dziwią. Żeby nie zapomnieć o miastach, poniżej jest lista:

AtrakcjeEdytuj

  • Bieszczady – zapewniają odpoczynek nieprzyzwyczajonym Warszawiakom, którzy pomylą kierunki jazdy np. do Gdańska i trafią tutaj.
  • Liczne sklepy – zakup powszedni przeciętnego mieszkańca.
  • Granica z Ukrainą i Słowacją – dla tych, którzy nie dadzą rady ominąć.
  • Przemyśl – najczęściej odwiedzany przez ludzi, którzy zasną w pociągu