Otwórz menu główne
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy austriackiego kompozytora. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Oto Wolfgang Amadeusz Mozart!

Wolfgang Amadeusz Mozart (ur. 27 stycznia 1756 w Salzburgu, zm. 5 grudnia 1791 w Wiedniu) – kompozytor, multiinstrumentalista i prezenter telewizyjny. W młodości napisał kilka chwytliwych melodyjek – odsprzedał prawa do nich firmom telekomunikacyjnym, dzięki czemu jego utwory są dzisiaj w prawie każdej komórce (a on sam pobiera tantiemy za każde użycie dzwonka). Po skończeniu kariery muzyka, został gwiazdą telewizji, prowadząc niezwykle popularny program pt Słynne śmierci.

Ulubionym strojem Mozarta jest atłasowy frak i białe pończochy.

Spis treści

Cytaty z Mozarta

  • Na początek cudowna śmierć Dżyngis Chana, zdobywcy Indii. Strzelaj w kalendarz, Dżyngis!
  • Dziękuję, dziękuję. A teraz śmierć na życzenie!
  • Choroba ale ten czas leci.(…) Z przyjemnością przedstawiamy państwu jednego z najznakomitszych odwalaczy kitu. Tak, oto rewelacyjna śmierć słynnego, angielskiego admirała Nelsona.

Działalność i dokonania

Trzeba także pamiętać o działalności Mozarta i jego powiązaniach ze skinheadami, których to w klasycyźmie – epoce, w której żył – było wielu. Stworzył niepowtarzalnie stylowy napój – Allegro czekoladowe – „bezalkoholowy”, który jest kojarzony właśnie z Mozartem przez wielu smakoszy tego trunku do dzisiaj. Miał wiele kochanek, kochanków i 324 dzieci, z którymi mieszkał w jednym pokoju w niedużej izdebce we Wrocławiu.

Mity a prawda

Trzeba także stwierdzić, że istnieje wiele mitów na temat W. A. Mozarta.

  • Mozart żył w Klasycyzmie – Mozart nie żył w Klasycyzmie, bo jak powszechnie wiadomo, takiej epoki nie ma.
  • Mozart lubił grać na klawesynie – chyba najbardziej irytujący mit – jak mógł lubić grać na klawesynie, jak klawesyn wynalazł dopiero Vivaldi?
  • W. A. Mozart ma troje nieślubnych dzieci z Beyonce, przez co ma dożywotnie „w zęby” od Jay'a – z i wszystkich jego ziomków z Bielan – nieprawda! Mozart mieszka od dwudziestu lat we Wrocławiu (więc dzieci są już dorosłe), a Jay – z nie ma na niego czasu, bo od trzech miesięcy ma Beef z Tedem, przez co musi dwa razy dziennie pisać na niego dissy.
  • Niedawno Pani Barbara z czwartego piętra z klatki B przyznała się, że Jasiu Śmietana romansuje na Onecie z Mozartem – niestety, to akurat prawda.
  • Requiem Mozarta kończyli jego uczniowie – nieprawda! Kończą z nim wspólnie uczennice i to do dzisiaj!

Znani o Mozarcie

Rozmowa Joli Rutowicz z Radkiem Majdanem:
– Radek, znasz Mozarta?
– A co, wkurzył Cię?
– Nie, pisze fajne dzwonki do komórek.

Linki zewnętrzne