Otwórz menu główne

Wschód, Orient – jedna z czterech części świata, ograniczona przez południk 0° i linię zmiany daty. Charakterystyczną cechą wschodu jest to, że wszyscy się tam pchają oprócz tamtejszej ludności. Większość wschodu została odkryta przez rosyjskich badaczy, którzy wyruszyli w tym kierunku mówiąc: Idźmy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja! Ależ był zonk...

Spis treści

Tereny wschodnie

Bogata kultura Dalekiego Wschodu

Wschód to bardzo rozległe tereny. Charakteryzuje je pewna liniowość – czym dalej na wschód, tym biedniej. Gdyby nie linia zmiany daty, to na dalszych wyspach PKB byłoby ujemne. Głównym zajęciem ludności wschodniej jest rozród. Można wyróżnić następujące regiony.

Europa Wschodnia

Europa Wschodnia jaka jest, każdy widzi.

Bliski Wschód

Nie było tam słowiańskich przyjaciół, za to pchają się tam Amerykańce, więc w sumie na jedno wychodzi. Głównym tamtejszym zajęciem jest zwalczanie szatana w postaci Izraela i USA. Bliski Wschód posiada bardzo wysoko wyspecjalizowanych pirotechników. Często organizuje się tam wycieczki dla osób, które chcą się nieźle rozerwać. Wystarczy ubrać się kobiecie w zachodni strój wieczorowy, a zabawa gwarantowana.

Środkowy Wschód

Przez wiele lat rządzili tam Ruskie. Wszystko co się ruszało wywieźli na Kamczatkę, a co się nie ruszało przerobili na bimber. Dzisiaj pozostali tam tylko Kazachowie w czapkach uszatkach, siedzący przy ognisku i śpiewając „Fristajlo”. Dzisiaj jeżdżą tam tylko europejscy ekstremalni eksploatatorzy, którzy chcą poznać metody przyrządzania setek potraw opartych na szyszkach sosnowych i ściółce leśnej. Rdzenni mieszkańcy – Jaki.

Daleki Wschód

Jak się urodzi tam syn, to rodzice zasadzają drzewo. Jak z syna wyrośnie debil, to rodzice drzewo ścinają. Proszę spojrzeć – same stepy! Mongołowie nie lubią Chińczyków, Chińczycy Koreańczyków, Koreańczycy Japończyków, a Japończycy Japonek. Sportem regionalnym jest Karoshi. Jest tam jeszcze Wietnam, ale tam byli Ruskie i Amerykańce na raz, więc czasami się go nawet na mapach nie umieszcza. Istny Sajgon.

Australia i Oceania

Australia z Oceanią bardzo dobrze maskują się jako kraje niby-zachodnie wysokim PKB. Chociaż może to być spowodowane występowaniem kamiennej waluty, a skał u nich nie brakuje. Tylko co z inflacją? W każdym razie, nie licząc problemów z organizmami napływowymi, takimi jak owce, zające, motyle i kaktusy oraz traumatyczną historią Australijczyków, narody owe nie odbiegają od zachodnich standardów tak jak pozostała reszta.