Otwórz menu główne
Wyspy Salomona
Alternatywna flaga wysp salomona.jpg
Tak oto prezentuje się flaga tego państewka. Jak widać jest wolna od wszelkiej imperializacji ze strony obcych mocarstw.
Stolica ni ma
Ludność parę tysięcy osób
Język urzędowy międzynarodowy
Ustrój kolonia różnej maści imperiów
Religia kanibalizm
Waluta dolary
 

Wyspy Salomona – państwo wyspiarskie składające się z kilkunastu malutkich wysepek położonych gdzieś na Oceanie Spokojnym. Kraj ten słynie z wielu światowego formatu aktorów, sportowców, polityków, pisarzy, poetów, piosenkarzy, malarzy oraz nonsensopedystów.

Niestety, ze względu na wszechobecną cenzurę, ich sława nigdy nie przekroczyła granic ojczyzny. Wyspy Salomona znane są z tego, że nie posiadają herbu, tylko logo.

Spis treści

Historia

Wyspy te były niezamieszkane aż do roku (jeżeli masz 5 z historii to wpisz tutaj, który to rok), kiedy to odkryła je pokojowo nastawiona[potrzebne źródło] flota z Izraela, wysłana przez ówczesnego guru Żydów – Króla Salomona. Nazwa geograficzna pochodzi właśnie od sponsora wyprawy, mimo, że odkrycia dokonał ktoś zupełnie inny. W krótkim czasie nowa ziemia została zaludniona.

Wszystko było piękne i wesołe aż do czasu, gdy na pobliskiej rafie koralowej rozbił się brytyjski tankowiec transportujący ropę naftową. Mieszkańcy wysp okazali się niezwykle gościnni: przyjęli Brytyjczyków jak braci, a ci wykorzystali ich jak braci. Powiadomili (zapewne za pomocą Gadu-Gadu) swoich rodaków o możliwości założenia kolejnej kolonii. Statki pełne więźniów z przepełnionych brytyjskich więzień przybyły w przeciągu kilku miesięcy. Z powodu dużego przeludnienia postanowiono usypać jeszcze kilka wysepek. Kilka lat później ustanowiono angielski językiem urzędowym, a rdzennych mieszkańców wyspy przeprogramowano na niewolników. Mimo to do dziś są oni praktykującymi judaistami i płynnie znają język hebrajski.

Polityka

 
Takich ludzi można spotkać tam na ulicy.

Mimo, że kraj ten nie znaczy zbyt wiele na arenie międzynarodowej, to należy zachować należny mu szacunek, albowiem należy do Imperium Brytyjskiego i znajduje się pod okupacją sprawiedliwymi rządami Jej Królewskiej Wysokości.

Administracja

Kraj dzieli się na kilka województw, posiada trochę miast i trochę więcej wsi. Niestety żadne z nich nie jest nikomu znane z nazwy, a jedynie z opisów napalonych emerytów na GG.

Wojsko

Armia nie istnieje, ponieważ cała dostępna broń jest natychmiast przesyłana partyzantom z sąsiedniej wyspy Bougainville, która jest częścią Papui-Nowej Gwinei, ale bardzo chce być niepodległa (a nie będzie, dopóki Papua nie wykopie stamtąd całej miedzi i złota).

Gospodarka

Głównym źródłem zarobków mieszkańców wysp jest produkcja nart o wątpliwej jakości marki Salomon. Pewne dochody przynoszą również połowy grzybów i rybobranie. Chłopi zajmują się również uprawą roślin (w szczególności tytoniu, kokosów i konopii), ale nie generuje to żadnych zysków.

Ciekawostki

  • Żeby się tam dostać nie potrzeba paszportu, wizy ani niczego takiego. Wystarczy kajak i dużo chęci.
  • Sportem narodowym są szachy, co w miejscowym języku znaczy :  do pierwszej krwi na pionki.
  • Rolę dowodu tożsamości pełni karta członka Greenpeace.